top of page

Hakkımızda

 2020 yılında faaliyete başlayan Aksöz Ar-Ge, TUBITAK BIGG destek programından faydalanabilmeyi hak kazanmış olup, TUBITAK destekli kurulmuş bir şirkettir. Firma LTD. ŞTİ. olarak kurulmuş olup, tek ortaklı bir şirkettir. Şirket alt yapısı olarak, firma kurucusu ve yöneticisi Doç.Dr. Sinan Aksöz 2010 yılından bugüne kadar NiTinol malzemelerin şekil bellek etkisi ve üretimi üzerinde akademik çalışmalarda bulunmuştur. Bu çalışmaların sonucunda firma temelleri atılmıştır.

          Hâlihazırda Aksöz Arge bünyesinde proje bazlı üretimlerin gerçekleştirilmesi için, bir malzeme mühendisi (yüksek lisans eğitimi devam etmekte–beyaz yaka), bir makine mühendisi (Doktoralı- araştırmacı olarak) ve iki Metalurji ve Malzeme Mühendisi (Prof.Dr. – araştırmacı ve danışman) ekip bünyesinde yer almaktadır.

          Firma öncelikle Türkiye’de yerli ve milli olarak NiTinol alaşımların üretilmesi, geliştirilmesi ve ülkemize kazandırılması esasına dayanarak, girişimlerini gerçekleştirmiştir. Firma sahip olduğu akademik kültür ve Ticari birliktelikler sayesinde alanında yenilikçi ürünler geliştirmeye başlamıştır.

Kuruluş yeri olarak Pamukkale Üniversitesi, Pamukkale Teknokent Bünyesinde araştırma ve geliştirme kuruluşu olarak yer almaktadır. Sahip olduğu konum ve birliktelikler sayesinde, ticari ve akademik bir merkezde yer almaktadır. Ülke olarak verdiğimiz milli hamleler içerisinde savunma sanayi, havacılık, tıp ve uzay teknolojisi önem arz etmektedir.

          NiTinol malzemesi sahip olduğu üstün ve karakteristik özellikler sayesinde, tek seferde birçok sektör ve alana hitap edebilmektedir. Tek malzemeden birden çok özelliği barındırması sayesinde (Tek Yönlü Şekil Bellek Etkisi, Çift Yönlü Şekil Bellek Etkisi, Biyo-Uyumluluk, Yüksek Korozyon Özelliği, İyi Sönümleme Etkisi….) günlük hayatta kullanılan malzeme gruplarında da yerini almıştır. AKSÖZ AR-GE olarak yerli ve milli üretimlere verdiğimiz önem sayesinde, üstün özellikli NiTinol malzemesini Türkiye’de üretimi yapılan ve geliştirilen bir ürün haline getirmiştir. 

Vizyonumuz

Şekil Bellekli Teller ve Ürünler Alanında kısa vadede,Yerli ve Milli Üretim Gerçekleştirmek,

Küresel ölçekte ise; Yenilikçi, yönlendirici ve tercih edilen, hedef ürünler ve pazarlarda lider olabilmektir.

Misyonumuz

Sahip olduğu Araştırmacı, Çağdaş ve yenilikçi yaklaşımlar sayesinde Türkiye ve Dünya’nın ihtiyaç duyduğu NiTinol ekipmanları sağlamaktır. Sahip olduğu bilgi ve donanımı ile ticari ve fenni alanda NiTinol ürünlerin geliştirilmesi, özgün üretim ve yönetim sistemlerini uygulayarak, Türkiye ve Dünya ihtiyaçlarına hitap edebilen kalitede ürün ve müşteri odaklı faydalar sunabilmektir. Ürettiği ve geliştirdiği projeler sayesinde, sanayi ve akademi ile birlikte eş güdümlü çalışmaktadır. Küresel ölçekte ise; Yenilikçi, yönlendirici ve tercih edilen, hedef ürünler ve pazarlarda lider olabilmektir.

Ekibimiz

Sinan Aksöz

Doç.Dr. Sinan Aksöz
Şirket Müdürü

Rıdvan Arslan
Arge Mühendisi

Ahmet Semih Kışla 
Arge Mühendisi

Teşekkür

Aksöz Arge Mühendislik olarak, katkılarından dolayı Kellogg's Research Labs ekibine ve şirket sahibi Joseph Kellogg'a teşekkür ederiz.

Ekibimiz
Teşekkür
Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin
bottom of page