top of page

Hassas kalıp kesimi ve imalatı

Kalıp işleme ve imalat sürecinde, tasarım ve işleme kabiliyetimizin yanında bünyemizde bulunan tel erozyon makinesi sayesinde hassas ölçü ve yüzey kalitesi ile kalıplar imal edilir. 

Toz presleme kalıbı imalatı

Tel Erozyon Nedir?

Tel erozyon ile imalat, hareketli bir tel elektrodu ile iş parçası arasında oluşan sabit olmayan elektriksel deşarjlarla iş parçasından malzeme uzaklaştırarak gerçekleştirilen bir elektrotermal işleme metodudur. Bu işleme metodu, geleneksel üretim yöntemleri ile üretilen parçalara göre çok daha hassas parçaların işlemesine imkan verir. Ayrıca bu işleme metodu tüm iletken malzemelerle uyumludur ve karmaşık şekilli tasarımlar yapılabilir ve üretilebilir. 

 

Tel Erozyon makineleri, fazla malzemeyi güçlü bir kesme kuvveti uygulamadan dikkatli bir şekilde çıkarabilir. İşlem genellikle otomatiktir, yani iş parçasının kendisine zarar verme şansı daha düşüktür. Tel Erozyon makineleri sert malzemeleri işleyebildiğinden ikincil, işleme sonrası ısıl işlemlere gerek yoktur. Sonuç olarak, şekillendirilmiş parça üzerinde çok az ısı gerilimi vardır veya hiç yoktur ve parçanın yüzeyinin bozulma olasılığı daha düşüktür.

bottom of page